Bemutatkozás

"A gyermeket tiszteletben kell fogadni, szeretetben kell nevelni és szabadságban kell elbocsátani. "

/Rudolf Steiner/
Intézményünk egy kis sziget rohanó világunkban, ahol a gyerekek egy csodálatos környezetben, biztonságban érzhetik magukat. Szeretettel, egyenlő bánásmód alkalmazásával, differenciáltan, a különbözőségek elfogadásával foglalkoznak velük az itt dolgozó szakemberek.

A múlt tiszteletéből táplálkozva igyekszünk megfelelni a jövő elvárásainak.

A külsőségekben, a nevelési- és tevékenységrendszerünkben nyomon követhető a népi, nemzeti kultúra megismertetése, a sváb hagyományok ápolása.
Fontosnak tartjuk a környezetvédelemmel, embertársakkal való pozitív viszonyulás kialakítását, a családokkal való szoros együttműködést. Nevelőközösségünk fő célja, hogy az intézményünkbe járó gyermekek
számára érzelmi biztonságot, elfogadó, befogadó, szeretetteljes, vidám, nyugodt, családias légkört biztosítsunk, melyben minden nap élmény óvodásnak lenni.
Olyan értékeket igyekszünk közvetíteni, amely a társadalom és az egyén későbbi életvitelében is hasznosak.
Szeretnénk a nálunk töltött évek alatt képzeletbeli tarisznyájukat olyan
útravalóval megtölteni, melyre későbbiekben is szívesen emlékeznek vissza.
Az óvodás évek alatt mindvégig szem előtt tartjuk:

„Két dolgot adjon az ember gyerekeinek útravalóul:
gyökereket és szárnyakat.”

Radnai Tünde